T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSUNU BAŞARI İLE TAMAMLAYAN KURSİYERLERİMİZ SERTİFİKALARINI ALDI

Yayın Tarihi : 30.7.2019

İlimizde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla İl Müdürlüğümüz ve İŞKUR işbirliği ile düzenlenen Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünün yaptığı eğitimde  "Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize törenle sertifikaları dağıtıldı.
İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen törene İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan ENGİN, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli teknik personel ve çok sayıda üreticimiz katıldı. Törende konuşma yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan ENGİN; " İlimizde, ürün çeşitliliğini artırmak ek gelir getirici ürünlerin üretimini teşvik ederek üreticilerimizin daha çok kazanmasını sağlamak amacıyla Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliği ve Mantar yetiştiriciliği gibi daha birçok konuda da çeşitli çalışmalar yapmaktayız. Yaptığımız bu çalışmalar ile üreticilerimizin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla kurslar düzenlemekteyiz. Bugün burada sertifika dağıtım törenini gerçekleştirdiğimiz Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliği kursu da bunlardan birisidir. Ayrıca Bundan sonra her yıl talepler doğrultusunda böyle kurslar yapmayı planlıyoruz. Bu kursun hem İlimiz hem ülkemiz istihdamına faydalı olmasını diliyorum. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
İl Müdürümüz Kenan ENGİN’ in konuşmasının ardından eğitimlerini başarı ile tamamlayan 44 kursiyere sertifikaları dağıtıldı.