T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DÜNYA GIDA GÜNÜ KUTLANDI

Yayın Tarihi : 23.10.2019

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), 1945'te kurulduğu tarih olan 16 Ekim'i her yıl Dünya Gıda Günü olarak kutluyor. Bu yılın teması "Sağlıklı Beslenme İle Açlığa Son Verilmiş Bir Dünya" olup bu konuyu herkese ulaşılabilir kılmak için tüm sektörlere eylem çağrısında bulunuluyor. Aynı zamanda, FAO herkesi yediklerimiz konusunda düşünmeye de davet ediyor.

Bakanlığımızın Eğitim Programı kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından lise öğrencilerine sağlıklı ve sürdürülebilir beslenme ile ilgili eğitim verildi. Söz konusu eğitim Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü Personeli tarafından Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine yapıtı. Verilen eğitimle dünyadaki açlık problemlerinin belirlenmesi ve çözüm yollarının gösterilmesi, gıdaların üretimi-tüketimi ve satış noktalarındaki hijyenin sağlanması ile yeterli ve dengeli beslenmenin öneminin belirtilmesi amaçlandı

İl Müdürlüğümüz, gençleri bugünlerini ve geleceklerini ilgilendiren konulara dahil ederek farkındalık oluşturmak amacıyla eğitimlerine devam edecektir.