T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

3. TARIM VE ORMAN ŞURASI BAŞLADI

Yayın Tarihi : 21.11.2019

#Tarım ve ormancılığa dair ülkemizin çeyrek asırlık yol haritasının yanı sıra kısa, orta ve uzun dönemli stratejilerinin belirleneceği #TarımOrmanŞurası Ortak Akıl Buluşması Toplantısında İl Müdürümüz Kenan ENGİN de yerini aldı.

Ayrıca III. Tarım ve Orman Şurası sonuç bildirgesi bugün açıklanması bekleniyor

III. Tarım Orman Şurası'nın sektör paydaşlarının yoğun katılımıyla tamamlandığı, sonuç bildirgesinin bugün açıklanacağı bildirildi. 

Tarım ve Orman Bakanlığımızca yapılan yazılı açıklamada, 15 yıl aradan sonra toplanan III. Tarım Orman Şurası'nın en geniş katılımlı sektör istişare toplantısı olduğu belirtildi.

Şura kapsamında oluşturulan web sayfası, SMS ve diğer iletişim mecralarıyla tarım ve ormanın yarını için yaklaşık 30 bin öneri geldiği ifade edilen açıklamada, önerilerin, 611 kişiden oluşan 21 çalışma grubunda tek tek incelendiği, 18 Kasım'da başlayan ve 3 gün süren şurada 21 komisyonun, çalışma belgelerinde yer alan hedef ve stratejiler üzerinde çalışarak komisyon raporlarını hazırladığı kaydedildi.

Açıklamada, bu raporların toplam 550 kişiden oluşan komisyon üyeleri tarafından oy çokluğu esasına göre kabul edilerek tutanağa bağlandığı ve Şura Başkanlık Divanına teslim edildiği vurgulandı.

Açıklamada, şura sonunda ortaya çıkan sonuç bildirgesinin bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulmasının beklendiği belirtildi.